Dámska čiapka ako doplnok, ktorý zahreje

Žena s čiapkou

Dámy každého veku nosia na hlave v priebehu zimy stále častejšie čiapku. Prišli totiž na to, že nejde iba o „nutné zlo“, potrebné k tomu, aby im nezamrzli uši. Naopak – jedná sa o štýlový módny doplnok, ktorý je čerešničkou na torte vášho celkového vzhľadu, a ktorý dokáže pomôcť k tomu, aby ste sa cítili lepšie.

Čo sa týka trendov, je voľba jedine na vás. Ony totiž dámske čiapky udržiavajú trend aj niekoľko desiatok rokov. Len sme si to doposiaľ neuvedomovali, a tak sme napríklad také krásne štrikované čiapky od našich starých mám povyhadzovali alebo ľahostajne niekam založili.

Teraz len s úžasom v očiach pozeráme, že sa podobné „retro“ čiapky objavujú na uliciach čoraz viac. A okrem toho prekvapivo krásne ladia aj s modernými outfitmi.

Vlnené alebo kašmírové čiapky príjemne izolujú aj sa výborne prispôsobia tvaru hlavy (a množstvu vlasov). Súčasťou mnohých z nich sú aj brmbolce. Zatiaľčo zimné čiapky do mesta sú ozdobené s mnohými vzormi, športové čiapky sú skôr minimalistické a nemajú teda príliš veľa ozdôb, ktoré by narúšali ich hladký povrch.

Možno vás pri čítaní predchádzajúceho odseku napadlo, kde sa vlastne vzal taký módny doplnok, akým je brmbolec. Prekvapivo vlastne o módny doplnok spočiatku vôbec nešlo. Brmbolec má totiž pôvod približne v 15. storočí, kedy sa začal „pridávať“ na čiapky námorníkov.

V podpalubí lodí či ponoriek totiž bolo dosť tesno a často sa teda stávalo, že niektorý chudák námorník odniesol nízky profil priechodov v lepšom prípade ranou na hlave. Neskôr sa čiapky s brmbolcom stali dokonca oficiálnou súčasťou uniforiem námorníctiev niektorých štátov. Ale to už je celkom iný príbeh.

Tí z nás, ktorí svoje detstvo prežili v 90. rokoch a skôr, si možno pamätajú, že brmbolcom boli „vybavené“ čiapky, ktoré sme v zime nosili nielen, keď sme šli von s kamarátmi, ale aj do školy. Možno si niektorí z nás pred školou také čiapky schovávali do školskej tašky, lebo sa za ne hanbili. Dnes už sa za také pletené čiapky hanbiť nemusíte – a naopak sa nimi môžete pýšiť.

Dámska zimná čiapka
Dámska zimná čiapka

Dámske čiapky a nestarnúce trendy

Ako už bolo povedané, nadväzujú dnešné dámske čiapky na tie pôvodné, ktoré ste možno aj vy nosili pred už pred desiatkami rokov. To iba dokazuje fakt, že ide o nestarnúci trend, ktorý vám vo vašom šatníku vydrží skutočne dlho.

Okrem toho vám budú v skrini stačiť dve alebo tri čiapky, ktoré zladíte prakticky s akýmkoľvek iným kúskom a doplnkom.

Okrem pletených vzorov a takmer hladkých povrchov jednofarebných čiapok nájdete v portfóliu e-shopu modneveci.sk tiež zimné čiapky s nórskym vzorom, ktoré sa hodia nielen k škandinávskemu štýlu, ale skombinovať je môžete takmer s čímkoľvek. „Takmer“ píšeme preto, lebo niektoré vzory sa v outfite skrátka možu „biť”.

Vďaka zimnej čiapke budete mať hlavu v teple a zároveň budete štýlová – čo viac si môžete priať? A ak nehľadáte čiapku vyložene ako ochranu pred chladom, ale skôr ako módny doplnok, nájdete v našej ponuke aj dámske šiltovky, a to v rôznych zaujímavých farbách. Šiltovky si ako kombináciu k rozličným outfitom (snáď okrem večerných šiat) v posledných rokoch obľúbili aj celebrity.