Bradavice na nohe sú nepríjemný, ale riešiteľný problém

Bradavice na nohách

Mali ste už niekedy bradavice? Ak nepatríte k výnimke, potom pravdepodobne odpoviete áno. Bradavice sú nepríjemné kožné výrastky, ktoré súvisia okrem iného aj so zhoršenou imunitou. Keď už sa však vyskytnú, je treba začať reagovať efektívne.

Bradavice vo vlhku a teple – ako v raji

Doslova rajom pre bradavice je vlhké a teplé prostredie, ktoré nájdeme hlavne na miestach ako sú kúpaliská, aquaparky, bazény, sauny a iné wellness zariadenia. Bradavice sú prejavom tzv. ľudského papilomavírusu (HPV), ktorý sa práve v takých priestoroch šíri rýchlo.

Najbežnejší prenos je prostredníctvom osobného kontaktu s nakazeným, prípadne cez kontaminované predmety. Tak napríklad podlahu kúpaliska. Aj preto je vhodné si k bazénu obuť gumené šľapky.

Ako sme si už povedali, súvisia bradavice so zníženou imunitou. Organizmus osôb, ktoré majú úroveň imunity lepšiu, si s HPV poradí. Aj z tohto dôvodu je dobré zaujímať sa o to, aké vitamíny a minerály vám chýbajú.

U detí a dospievajúcich jedincov sa však bradavice z času na čas vyskytnú aj napriek dobrej imunite. Nie je nezaujímavé, že niektorí ľudia sú iba nositeľmi a papilomavírus v sebe síce majú, ale neprejaví sa u nich.

Ako sa prejavuje bradavica na nohe

Najčastejším typom bradavíc sú tzv. verrucae plantares, teda plantárne bradavice, ktoré sa vyskytujú na chodidlách postihnutých. Spočiatku si ich ani nevšimnete – sú mäkké a svoje najznámejšie štádium príliš nepripomínajú. Miesta na chodidlách, ktoré bývajú najviac zasiahnuté, sú tie, na ktoré je bežne vyvíjaný najvyšší tlak. Ide predovšetkým o brušká prstov a chodidiel či päty.

Mäkký podkožný výrastok postupom času stvrdne a vystúpi až nad povrch pokožky. Tvrdý výrastok pritom vyzerá ako mozoľ, ale nezvyčajné nie sú ani tmavé bodky alebo vpadnutý stred bradavice.

Väčšie bradavice spôsobujú bolesť, čo už komplikuje chôdzu. Okrem mozoľov sa na bradavice môžu podobať aj kurie oká, ktoré sa však liečia odlišným spôsobom a na tému ako odstrániť bradavicu autor pripravil samostatný podrobný článok.

Využite lastovičník

Najvhodnejšie bude, keď sa pozrieme na metódy našich starých mám, ktoré vždy vedeli, čo pomáha. Na každú zdravotnú komplikáciu mali nejakú bylinku, a mnohé z týchto byliniek sa dali využiť aj viacerými spôsobmi. No bradavice majú jedno veľmi typické liečivé riešenie z prírody, a tým je lastovičník väčší.

Ten je známy svojimi žltými kvetmi a šťavou zo stonky, ktorá má sýtu, žltooranžovú farbu. Rastlina, ktorú chcete použiť, musí kvitnúť, čo niekoľko mesiacov v roku nie je až taký problém, lebo lastovičníky majú kvety takmer celé leto.

Okrem samotnej šťavy využívali staré mamy aj šťavu zmiešanú s octom. Natierať je však nutné iba postihnuté miesto, lebo na zdravej koži môže čerstvý lastovičník spôsobovať popáleniny.

Okrem bradavíc sa lastovičníkom dajú liečiť aj iné kožné problémy, ako napríklad psoriáza, rôzne ekzémy, plesne, vredy, rany, ktoré sa zle hoja, a dokonca aj rakovinu kože.

Napriek tomu, že lastovičník rastie často ako burina, ho v svojom okolí nemusíte nájsť. Prípadne nájdete, ale len nekvitnúce rastliny. V takom prípade odporúčame využiť tinktúru z lastovičníka, ktorá je vhodná na viacero zdravotných problémov.

Kvalitná lastovičníková tinktúra v liečbe bradavíc prináša presvedčivé výsledky

Vysoko koncentrovaná tibetská lastovičníková tinktúra s dlhodobým výluhom, to je kompletná definícia tohto zázraku, ktorý využijete prakticky rovnako ako čerstvý lastovičník. Vďaka tinktúre sa tiež rozťahujú srdečné cievy a pri vnútornom užití sa rovnako zlepšuje srdcová činnosť, tlmí sa dráždivý kašeľ a prejavy astmy, a priaznivé dopady má tinktúra aj na reguláciu prejavov menštruácie.

Vnútorné užitie tohto bylinného prípravku je však možné len po konzultácii s odborníkom.

Viac informácií o liečebných postupoch a osvedčené prírodné prípravky nájdete v eshope epam.sk.